CZ / SK / EN / DE

Firma

O nás

Vyrábíme ekologická steliva pro zvířata v domácnostech. Naším výrobním programem je zpracování druhotné suroviny zatěžující životní prostředí na produkt s výjimečně kladnými vlastnostmi a přátelský k životnímu prostředí.

Asan nachází uplatnění v domácnostech s kočkami, fretkami, ušlechtilými hlodavci jako jsou např. morčata, potkani či se zakrslými králíčky, dále v chovech exotického ptactva a některých druhů terarijních zvířat.

Asan používají chovatelé od jednoho „mazlíka“po velkochovy exportující ušlechtilé hlodavce na západoevropské trhy.

Výrobní závod je vybudován v Miroticích u Písku na spojnici Prahy a Českých Budějovic. Toto místo je strategické pro distribuci jak pro zákazníky na českém trhu, tak pro export.

Idea

„My v Asanu věříme v životní styl spojený s přírodou. Slučuje ekologické smýšlení, vášeň pro vše živé a nadšení pro to, čemu věříme – v zachování přírodních hodnot pro naše děti a následující generace. Tato filozofie se promítá jak do naší práce a našich výrobků, tak do koníčků a způsobu trávení volného času. Každý člen našeho týmu je chovatelem.

Mít zvířecího společníka je srdeční záležitost. Asan dělá soužití v domácnosti s mazlíčky příjemné a obohacující.

Budujeme v dětech zájem o přírodu a chovatelství. Spolupracujeme se vzdělávacími, chovatelskými a částečně ekologickými organizacemi, které propagují tyto hodnoty.

Usnadňujeme chov zvířat astmatikům, alergikům i seniorům.

Pracujeme v zásadách udržitelného rozvoje – surovinu netěžíme, nekácíme, nevyrábíme za použití vody, používaná výrobní zařízení mají nízkou spotřebou energie. Nízkou váhou podestýlky šetříme hmotnost zásilek a tím přispíváme ke snížení spotřeby paliv při přepravě. Materiály na obal jsou snadno odbouratelné.

Ekologický rozměr – Asan je vyroben recyklací druhotné suroviny a po využití je 100% rozložitelný.

Bezpečnost a zdravotní přínos lidem i zvířatům – Asan je nezávadný, bez prachu a parfemace, omezuje růst bakterií a plísní, neobsahuje patogeny způsobující alergie. Je bezpečný pro zvířata i všechny členy domácnosti.

Přinášíme komfort a jednoduchost v používání s cílem dát chovatelům více času stráveného se svým zvířecím společníkem, nikoli strávených úklidem.“

Historie

11/2006

založení firmy

6/2007

zahájení výroby, představení Asanu chovatelům u příležitosti veletrhu Propet Brno

9/2007

mezinárodní premiéra Asanu na světové výstavě koček v Bratislavě

3/2008

certifikace ISO 9001 a ISO 14001

5/2008

Asan poprvé na mezinárodním veletrhu chovatelských potřeb Interzoo v Norimberku, zahájení exportu

2010

certifikace TÜV

2011

Asan se stává finalistou soutěže Cena zdraví a bezpečného životního prostředí 2011

2012

po veletrhu Interzoo rozšiřujeme exportní aktivity a krátce nato vyvážíme do 16 zemí světa

2013

Asan je držitelem certifikátu Český výrobek

2014

inovace v produktové řadě – Asan Petit pro malé hlodavce, Asan Pet Silver s použitím koloidního stříbra a Asan Pet Aloe pro hlodavce a králíčky. Pro kočky a fretky uvádíme Asan Cat Pure a Asan Fresh Blue s efektivnější pachovou neutralizaci

2015

investice do modernizace výrobní linky a zvýšení kapacity objemu výroby

2017


Asan realizuje projekt "Energetické úspory" spolufinancovaný z Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost

2018

dokončena rekonstrukce budov a výrobních hal Asan

2020

Asan přechází do portfolia značek společnosti Tommi CZ s.r.o. 

Kde nás najdete?

Asan - CZ s.r.o.
Stroupežnického 2
398 01 Mirotice