FAQ

Z kočičí toalety může být podestýlka spláchnuta do toalety nebo vyhozena do komunálního odpadu. U podestýlky ASAN PET, která sloužila býložravcům, je kromě toho možnost likvidace i vyhozením do bioodpadu nebo kompostováním. Při vhodných podmínkách se ASAN při kompostování zcela rozloží během krátké doby, cca 2 měsíců. Bez obav lze kompostovat i ASAN PET SILVER. Koncentrace koloidního stříbra v něm obsažená je neškodná a nijak neruší probíhající proces kompostování.

ASAN přináší chovateli přidanou hodnotu – mimořádnou schopností pohlcování pachů a absorpce vlhkosti prodlužuje interval mezi výměnami podestýlek, šetří tím čas i finance. Vyzkoušejte sami, že s ASANem Pet minimálně po dobu 7 dnů nebude třeba klec čistit, protože nebude cítit, ani nebude podestýlka vlhká. Toto jiné podestýlky nedokáží.

Ačkoli jsou na trhu podestýlky, které vypadají jako ASAN, jsou jen nefunkční imitací. Obvykle jsou vyrobeny z papíru a jejich účinnost je podobná hoblinám – po 2 až 3 dnech je nezbytné je vyměnit, protože zápach z klece je prvním a nepříjemným vjemem při vstupu do místnost s chovanými zvířaty. ASAN je vyroben z buničiny spolu s dalšími surovinami patentovanou technologií, díky které má zmíněnou schopnost absorpce. Nejlepší je vlastní otestování a výsledkem budete překvapeni. ASAN Vás rozhodně nezklame.

Použití koloidního stříbra je inovativní cestou navazující na dlouholeté a osvědčené používání této látky v řadě kosmetických a zdravotnických přípravcích pro lidi. Má totiž antibakteriální a antimikrobiální vlastnosti, které urychlují hojení – proto se stříbrná vlákna přidávají do obinadel, spodního prádla, ponožek, punčoch. Americká NASA používá stříbro pro udržení jakosti vody pro kosmonauty. Japonsko používá pro čištění vzduchu stříbrné rozprašovače. Většina leteckých společnosti používá stříbrné filtry. Hit poslední doby je nové nepáchnoucí tričko s vlákny ze stříbra. Nová textilie, ve které není cítit ani silně se potící člověk, je protkána přidáním mikrovláken ryzího stříbra. Koloidní stříbro se ve zdravotnictví využívá také zejména při lokální léčbě popálenin, ran a kousnutí. Pomáhá v léčbě plísňové infekce kůže nebo nehtů.

ASAN CZ je první, kdo použil koloidní stříbro ve výrobě steliv pro zvířata. Bezpečnost jeho použití garantuje osvědčení ÚSKVBL.

Aloe Vera je považována za královnu léčivek. Po tisíciletí je oblíbenou bylinou v léčitelství i v domácím lékařství a je součástí mnohých kosmetických přípravků. Pokud se extrakt z gelu z Aloe zevně aplikuje zvláště na drobnější poranění a odřeniny, působí hojivě. Při jeho aplikaci se vytváří na povrchu rány zvlhčující film, působí protizánětlivě, podporuje růst fibroblastů a obnovu i zasíťování kolagenu a zvyšuje pevnost tkáně. Dále urychluje granulaci nové pokožky, zlepšuje přísun kyslíku a živin do tkáně a dochází tak k rychlejší obnově cévního zásobení. Celkově se rána rychleji uzavírá, je čistší a se zdravou granulující pokožkou. Na otlaky a poranění kůže na tlapkách a v meziprstí ušlechtilých hlodavců je proto výtažek z Aloe více než přínosný.

V ASANu používáme extrakt z Aloe v certifikované bio kvalitě.

ASAN je bezpečný pro všechny členy domácnosti – pro chovaná zvířata i pro ty, kdo se o zvířata starají a to včetně dětí. ASAN prokazatelně nevytváří prostředí, ve kterém se množí bakterie a plísně, nedráždí spojivky, neuvolňuje vzdušné alergeny a tím je vhodný i pro chovatele alergiky a astmatiky. ASAN podestýlky jsou nezávadné a lze je skladovat spolu s potravinami. ASAN je nezávadný i v případě náhodného pozření – v trávicím traktu zvířete se beze stopy rozloží.

ASAN je 3x ekologický: vzniká recyklací druhotné suroviny, po dobu jeho životnosti je ohleduplný k životnímu prostředí a i v momentě likvidace použité podestýlky je 100% biologicky rozložitelný. Je proto možné ho spláchnout do toalety, vyhodit do bioodpadové nádoby nebo na kompost, kde se do 2 měsíců rozloží. V kompostu udržuje vlhkost a napomáhá tak procesu přeměny odpadu na výživný a bohatý substrát.

Navíc, k získání suroviny pro výrobu ASANu není třeba porazit jediný strom ani vytěžit přírodní zdroje. Výroba probíhá zcela bez vody. V letech 2014 a 2015 jsme zmodernizovali výrobní linku a snížili energetickou náročnost výroby.

Z důvodů pro chovatele výše uvedených a pro komfort, který přináší chovaným zvířatům.

Asan je na dotyk velmi příjemný a měkký, což je důležité, pokud vezmeme v úvahu, že v případě hlodavců, tráví zvířata na podestýlce prakticky celý život. ASAN izoluje od chladu od podlahy a udržuje optimální termoregulaci. Neuvolňuje prach a vzdušné alergeny. Pelíškovitost ASANu přispívá k celkové pohodě a welfare zvířat, větším a úspěšnějším odchovům.

Jako výrobce 100% ručíme za to, že žádná barviva ani vůně při výrobě do steliva nepřidáváme. Filosofií ASANu je dát druhý život vedlejším produktům z jiných odvětví průmyslu a vyrobit z nich fungující, prospěšnou a plně rozložitelnou podestýlku pro zvířata. Zpracováváme tak např. surovinu z výroby hygienických potřeb a pokud je vstupní materiál barevný či je parfémovaný, projeví se toto i v podestýlce. Odpověď proto je ano, v některých případech tomu tak je.

Dlouhosrsté kočky vynášejí na srsti snad každé stelivo, tomu je těžké zabránit. Materiál, jako je např. bentonit nebo silikát, je těžší a neulpívá na srsti tolik jako lehčí materiály, má však jiné, nepříjemné vlastnosti. ASAN v případě, že se zašlape do koberce, snadno vysajete na rozdíl od bentonitu, který vytvoří těžko odstranitelnou šedou mazlavou hmotu. Granule ASANu nepoškrábou podlahu oproti ostrým granulím silikátu. Je přirozené, že v domácnosti s krátkosrstými kočkami není otázka vynášení steliva na srsti nijak častá.

Ano, ASAN se osvědčil jak chovatelům exotů, tak i v chovech některých druhů terarijních zvířat, ale například i afrických ježků. Pro exoty doporučujeme ASAN PET SILVER s koloidním stříbrem pro jeho antibakteriální a antimikrobiální účinky, napomůžete tím prevenci častých onemocnění v chovech papoušků a exotického ptactva obecně.

ASAN PET PURE je podestýlka s posíleným pachovým zámkem pro mazlíčky extrémně náročné na hygienu, pro zvířátka vyznačující se specifickým zápachem typickým například pro ježky nebo fretky. Tento posílený pachový zámek splní svůj úkol i při eliminaci zápachu v okolí kočičích toalet. ASAN PET PURE tedy lze úspěšně používat i pro kocourky. Nicméně specificky pro kočky je upravena podestýlka ASAN CAT PURE, která je upravena pro kočky a koťátka a díky své měkkosti a mimořádné savosti pojme i větší množství moči obvyklé u koček. Pro univerzální použití můžete zvolit i podestýlku ASAN FRESH BLUE.

Ano, a je to dokonce velmi dobrá volba. Podestýlka ASAN CAT PURE je mimořádně měkká a vysoce savá, neobsahuje prach ani vzdušné alergeny, je hygienicky čistá a bezpečná i pro citlivé kočičky po kastraci nebo jiných zákrocích, pro nemocné či starší kočičky. Stejně tak je vhodná i pro koťátka – díky své měkkosti, jemnosti a (pro hravá koťata atraktivní) struktuře motivující k použití toalety. Podestýlky ASAN jsou navíc bezpečné i při případném pozření – jsou přírodní a stravitelné stejně jako celulóza.

placeholder image