CZ / SK / EN / DE
Články

Připadáte si doma s novým zvířátkem jako v chlívku?

Ježíšek splnil to největší přání a Vaše ratolest měla pod stromečkem vysněné morčátko nebo králíčka. Je pár dnů po Vánocích a Vy přítomnost nového člena rodiny pociťujete stále více a více … Vlastně by se hodilo použít „cítíte“ ho stále více a více a začínáte si připadat jako v chlívku. 

Nejen smrádek linoucí se z ubikace zvířátka, ale i prach a hobliny všude kolem klece to prvotní nadšení ze zvířátka i  povánoční atmosféru kazí. Nepomáhá ani výměna hoblin nebo pilin každý druhý den a pomalu začínáte výběru mazlíčka litovat nebo dokonce již přemýšlíte, jak se zvířátka rychle zbavit, obzvlášť když Vaše dítko ani nechce přiložit ruku k dílu a klec chlupáče čistit. Propadat chmurám ale není vůbec třeba. Mít doma zvířátko neznamená přivykat si nutně na smrádek a denní úklid kolem klece. Stačí změnit podestýlku. V dnešní době již nejsme odkázáni na používání hoblin a pilin, které mohou být zvířatům i nebezpečné. Ani dřevěné pelety nebo kukuřičná podestýlka Váš problém zcela nevyřeší. Obě sice absorbují pach o něco lépe, ale pelety se po krátké době budou rozpadat a prášit, kukuřičná si moc neporadí s vlhkostí a navíc se v ní daří dobře plísním. Ani jedna pak neposkytuje zvířátkům dostatečný komfort. Zvolte podestýlku bez kompromisů – Asan.  Ten zaručí maximální pohodlí a komfort Vám i Vašim mazlíčkům.

Asan je z 99,9% bez prachu, dokonale absorbuje vlhkost a pohlcuje pachy. Je pelíškově jemný a zvířátkům příjemný na dotek. To je u morčat, potkanů, křečků či králíčků obzvlášť důležité, na podestýlce v podstatě tráví celý svůj život a jsou s ní neustále v kontaktu.

Při nákupu i používání tohoto steliva oceníte jeho neuvěřitelnou lehkost. Díky té můžete snadněji přimět k péči o mazlíčka i děti. Likvidace využitého steliva je obzvlášť jednoduchá, stačí ho spláchnout do toalety nebo vyhodit do bio či komunálního odpadu. S výměnou steliva pospíchat určitě nemusíte, plně funkční zůstane minimálně týden, takže žádný smrádek Vás obtěžovat nebude a vy se můžete cítit zase jako doma. Zvířátka si pak mohou lebedit v měkoučkém a hřejivém pelíšku. Asan zakoupíte v každém dobrém chovatelském obchodě nebo e-shopu. Pro „kapesní“ mazlíčky (např. křečky) je vhodný Asan Petit, který má menší velikost granulí. Větším chlupáčům pořiďte Asan Pet Aloe nebo Asan Pet Silver s desinfekčním účinkem koloidního stříbra. 

 

 

 

Čtěte také

Ježek jako mazlíček?

Ježek jako mazlíček?

Nedovedete si představit ježka v domácnosti? Pak věřte, že existuje nemalá skupina chovatelů, jejichž domácím
Milý Ježíšku, prosím, přines mi zvířátko …

Milý Ježíšku, prosím, přines mi zvířátko …

Kdo z rodičů si někdy nevyslechl přání svého potomka mít nějaké zvířátko (a kdo z nás ho jako dítě
Jak připravit králíčka na léto

Jak připravit králíčka na léto

Vedro s přicházejícím létem a kožíšek vašeho králíčka nejdou úplně dohromady. Jak to vyřešit a jak připravit