CZ / SK / EN / DE
Články

Jak připravit králíčka na léto

Vedro s přicházejícím létem a kožíšek vašeho králíčka nejdou úplně dohromady. Jak to vyřešit a jak připravit králíčka na horka, aby mu bylo příjemně?

Venčení králíčka

Nejdůležitější je venčit králíčka ve správnou denní dobu. Vyhněte se polednímu přímému sluníčku a raději vyražete ven ráno nebo později večer, kdy už není takové vedro.

Králíčka venčete na trávě, určitě ne na rozpálených alsfaltových nebo betonových cestách – ty si totiž drží teplo z poledního sluníčka až do večera. Králíčka by to zbytečně zatěžovalo a vyhřívalo ze spoda. Proto jestli máte doma dlaždičky, určitě na nich nechte králíčka chladit.

Pitný režim pro králíčka v létě 

Druhou a určitě hodně podstatnou věcí je pitný režim. Králíček si sám neřekne o vodu, tudíž musí mít vždy připravenou čistou napáječku v kleci s chladnou vodou, kterou vyměňujte co nejčastěji. V teple se totiž budou tvořit bakterie a usazeniny rychleji, než v zimě.

Vodu taky můžete nechat v salátu, který králíčkovi připravujete. Je to další způsob, jak do něj dostat o něco více tekutiny.

Je důležité vědět, že všechno teplo králíček odvádí oušky (když je má horká, je mu teplo), tudíž mu je můžete chladit vodou. Králíčka zbavte všeho navíc (postrojky) a vyčešte ho od zbytečné srsti.

Chlazení klece

Stejně tak můžete vodou chladit klec, stačí přes ni přehodit navlhčenou utěrku. Klec taky rozhodně nenechávejte na sluníčku (ani v pokoji, kdy na ni může začít v průběhu dne svítit slunce), ale klec vždy schovejte do stínu. Nel ly doporučuje do klece například i zmraženou láhev vody v ponožce, která bude v kleci fungovat jako klimatizace.

Podívat se můžete třeba na video od Nelči: https://www.youtube.com/watch?v=98TMrbIr9LI a její Instagram můžete sledovat tady: https://www.instagram.com/bibinell/

 

 

 

Čtěte také

Ježek jako mazlíček?

Ježek jako mazlíček?

Nedovedete si představit ježka v domácnosti? Pak věřte, že existuje nemalá skupina chovatelů, jejichž domácím
Připadáte si doma s novým zvířátkem jako v chlívku?

Připadáte si doma s novým zvířátkem jako v chlívku?

Ježíšek splnil to největší přání a Vaše ratolest měla pod stromečkem vysněné morčátko nebo králíčka.
Milý Ježíšku, prosím, přines mi zvířátko …

Milý Ježíšku, prosím, přines mi zvířátko …

Kdo z rodičů si někdy nevyslechl přání svého potomka mít nějaké zvířátko (a kdo z nás ho jako dítě