CZ / SK / EN / DE
Články

Jak připravit králíčka na léto

Vedro s přicházejícím létem a kožíšek vašeho králíčka nejdou úplně dohromady. Jak to vyřešit a jak připravit králíčka na horka, aby mu bylo příjemně?

Venčení králíčka

Nejdůležitější je venčit králíčka ve správnou denní dobu. Vyhněte se polednímu přímému sluníčku a raději vyražete ven ráno nebo později večer, kdy už není takové vedro.

Králíčka venčete na trávě, určitě ne na rozpálených alsfaltových nebo betonových cestách – ty si totiž drží teplo z poledního sluníčka až do večera. Králíčka by to zbytečně zatěžovalo a vyhřívalo ze spoda. Proto jestli máte doma dlaždičky, určitě na nich nechte králíčka chladit.

Pitný režim pro králíčka v létě 

Druhou a určitě hodně podstatnou věcí je pitný režim. Králíček si sám neřekne o vodu, tudíž musí mít vždy připravenou čistou napáječku v kleci s chladnou vodou, kterou vyměňujte co nejčastěji. V teple se totiž budou tvořit bakterie a usazeniny rychleji, než v zimě.

Vodu taky můžete nechat v salátu, který králíčkovi připravujete. Je to další způsob, jak do něj dostat o něco více tekutiny.

Je důležité vědět, že všechno teplo králíček odvádí oušky (když je má horká, je mu teplo), tudíž mu je můžete chladit vodou. Králíčka zbavte všeho navíc (postrojky) a vyčešte ho od zbytečné srsti.

Chlazení klece

Stejně tak můžete vodou chladit klec, stačí přes ni přehodit navlhčenou utěrku. Klec taky rozhodně nenechávejte na sluníčku (ani v pokoji, kdy na ni může začít v průběhu dne svítit slunce), ale klec vždy schovejte do stínu. Nel ly doporučuje do klece například i zmraženou láhev vody v ponožce, která bude v kleci fungovat jako klimatizace.

Podívat se můžete třeba na video od Nelči: https://www.youtube.com/watch?v=98TMrbIr9LI a její Instagram můžete sledovat tady: https://www.instagram.com/bibinell/

 

 

 

Čtěte také

Jak naučit králíčka skákat králičí hop?

Jak naučit králíčka skákat králičí hop?

Chcete svého králíčka naučit skákat králičí hop? Není to nic složitého, přečtěte si náš článek a
Jak jsme natáčeli nový televizní spot

Jak jsme natáčeli nový televizní spot

Naše podestýlky Asan můžete pravidelně vidět v reklamních televizních spotech a není tomu jinak ani letos na
7 zvuků, které byste měli u vašeho morčátka znát

7 zvuků, které byste měli u vašeho morčátka znát

Morčátka se často projevují, aby o sobě dala vědět. Anebo ukázala, že se jim něco líbí nebo nelíbí. Máme