CZ / SK / EN / DE
Články

Jak připravit králíčka na léto

Vedro s přicházejícím létem a kožíšek vašeho králíčka nejdou úplně dohromady. Jak to vyřešit a jak připravit králíčka na horka, aby mu bylo příjemně?

Venčení králíčka

Nejdůležitější je venčit králíčka ve správnou denní dobu. Vyhněte se polednímu přímému sluníčku a raději vyražete ven ráno nebo později večer, kdy už není takové vedro.

Králíčka venčete na trávě, určitě ne na rozpálených alsfaltových nebo betonových cestách – ty si totiž drží teplo z poledního sluníčka až do večera. Králíčka by to zbytečně zatěžovalo a vyhřívalo ze spoda. Proto jestli máte doma dlaždičky, určitě na nich nechte králíčka chladit.

Pitný režim pro králíčka v létě 

Druhou a určitě hodně podstatnou věcí je pitný režim. Králíček si sám neřekne o vodu, tudíž musí mít vždy připravenou čistou napáječku v kleci s chladnou vodou, kterou vyměňujte co nejčastěji. V teple se totiž budou tvořit bakterie a usazeniny rychleji, než v zimě.

Vodu taky můžete nechat v salátu, který králíčkovi připravujete. Je to další způsob, jak do něj dostat o něco více tekutiny.

Je důležité vědět, že všechno teplo králíček odvádí oušky (když je má horká, je mu teplo), tudíž mu je můžete chladit vodou. Králíčka zbavte všeho navíc (postrojky) a vyčešte ho od zbytečné srsti.

Chlazení klece

Stejně tak můžete vodou chladit klec, stačí přes ni přehodit navlhčenou utěrku. Klec taky rozhodně nenechávejte na sluníčku (ani v pokoji, kdy na ni může začít v průběhu dne svítit slunce), ale klec vždy schovejte do stínu. Nel ly doporučuje do klece například i zmraženou láhev vody v ponožce, která bude v kleci fungovat jako klimatizace.

Podívat se můžete třeba na video od Nelči: https://www.youtube.com/watch?v=98TMrbIr9LI a její Instagram můžete sledovat tady: https://www.instagram.com/bibinell/

 

 

 

Čtěte také

Připadáte si doma s novým zvířátkem jako v chlívku?

Připadáte si doma s novým zvířátkem jako v chlívku?

Ježíšek splnil to největší přání a Vaše ratolest měla pod stromečkem vysněné morčátko nebo králíčka.
Milý Ježíšku, prosím, přines mi zvířátko …

Milý Ježíšku, prosím, přines mi zvířátko …

Kdo z rodičů si někdy nevyslechl přání svého potomka mít nějaké zvířátko (a kdo z nás ho jako dítě
Jak naučit králíčka skákat králičí hop?

Jak naučit králíčka skákat králičí hop?

Chcete svého králíčka naučit skákat králičí hop? Není to nic složitého, přečtěte si náš článek a