Asan značka
Zvířátka

Milujeme zvířata

Milujeme zvířata a sdílíme jejich optimistický, nekomplikovaný pohled na svět. Chráníme přírodu a ctíme zásady udržitelného rozvoje. Ohleduplnost, oddanost, láska a péče jsou hlediska, kterými poměřujeme každý náš krok. Zdraví, štěstí, pohodlí a bezpečí našich mazlíčků jsou pro nás vším. Prostředkem, který k tomuto cíli vede, je čistota. Naše podestýlka je světu přátelská.

Ekologie

ASAN je určen všem, kdo svůj životní styl spojují s přírodou. Slučuje ekologické smýšlení, vášeň pro vše živé a nadšení pro chovatelství se snahou uchovat čistou přírodu pro budoucí generace. Vztah ke zvířatům a zodpovědnost k přírodě promítáme do své práce, našich výrobků i životního stylu. Každý člen našeho týmu je zároveň chovatelem a milovníkem přírody.

Podestýlky ASAN vyrábíme výhradně z druhotných surovin ekologicky šetrným způsobem, s minimálními energetickými nároky na výrobu. Nekácíme lesy a při výrobě nespotřebováváme vodu. Všechny naše výrobky jsou 100 % recyklované.

Udržitelnost pro nás není prázdným pojmem.

Hýčkáme mazlíčky od roku 2006

Asan byl založen v roce 2006. O rok později se rozběhla výroba ekologické podestýlky a ASAN si úspěšně odbyl svou výstavní premiéru na mezinárodní výstavě koček v Bratislavě.
V roce 2008 prošel závod certifikací ISO 9001 a ISO 14001, v roce 2010 získal certifikaci TÜV. V následujících letech již začal sbírat úspěchy na výstavách a soutěžích po celém světě. K dnešnímu dni je exportován do více než 40 zemí.

V roce 2013 ASAN získal označení „Český výrobek“, započal modernizaci výroby a rozšiřování produktové řady o nové druhy podestýlky pro širší možnosti použití. Modernizace závodu ASAN pokračovala v roce 2017 projektem "Energetické úspory" spolufinancovaným z Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost. O rok později prošel závod významnou rekonstrukcí a v roce 2020 se stal součástí firmy TOMMI CZ.

V současnosti firma realizuje projekt změny vizuální identity firmy a designového konceptu produktového portfolia, v jejichž rámci proběhl také kompletní redesign značky ASAN.

V roce 2021 se ASAN stal značkou roku v žebříčku britské asociace World Branding Awards a získal zlatou trofej „Brand of the Year“ v kategorii výrobků pro domácí zvířata. Ve stejném roce obdržel výrobek ASAN PET SILVER stříbrné ocenění „Český výrobek roku“.

Asan v letopočtech

2006

založení firmy

2007

zahájení výroby

2008

certifikace ISO 9001 a 14001 a první představení na mezinárodním veletrhu chovatelských potřeb InterZOO Norimberk

2011

ASAN finalistou Ceny zdraví a životního prostředí

2012

rozšíření exportních aktivit mimo Evropu

2013

ASAN držitelem certifikátu Český výrobek

2014

inovace a rozšíření produktové řady ASAN

2015

modernizace výrobní linky

2017

realizace projektu „Energetické úspory“ v rámci Operačního programu EU Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost

2018

rekonstrukce budov a výrobních hal

2020

ASAN se stává součástí společnosti Tommi CZ

2021

ASAN získává zlaté ocenění „Brand of the Year“ v soutěži World Branding Awards a stříbrnou trofej Český výrobek roku pro ASAN Pet Silver s obsahem koloidního stříbra

2022

rozšíření portfolia a představení nového designu značky

Zvířátka